Jste zde

Domů

Klub českých turistů otevřel již devátou bezbariérovou turistickou trasu pro handicapované

Klub českých turistů otevřel již devátou bezbariérovou turistickou trasu pro handicapované

Praha, 12. září 2014: V sobotu 13. září ve 14 hodin byla ve Svitavách v lese Brand slavnostně otevřena již devátá stezka zbudovaná pro vozíčkáře v rámci projektu Klubu českých turistů „Turistika pro všechny“.

Bezbariérová turistická trasa je dlouhá 12 km s převýšením 50 metrů a je označena jako středně těžká (červená). Má tři okruhy, takže se dá zkrátit na 2,6 nebo na 7 km podle zájmu a možností vozíčkářů. Má sloužit vozíčkářům v doprovodu asistenta nebo pro elektrické vozíky. „Trasa stezky je vybavena lavičkami a informačními panely s mapou, které návštěvníky seznámí s turistickými zajímavostmi a krásami místní krajiny,“ sdělil Vratislav Chvátal, předseda Klubu českých turistů.

Slavnostního otevření se zúčastnil starosta města Svitavy Mgr. David Šimek a místopředseda Klubu českých turistů Zdeněk Cabalka, zástupci Lesů ČR, organizace pracující s handicapovanými spoluobčany a další hosté a partneři projektu „Turistika pro všechny“.

Finančními zdroji pro realizaci bezbariérových tras jsou:

a)     každoroční sbírka v rámci turistických pochodů nazvaných  „Novoroční čtyřlístek“
b)    dotace od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR
c)     příspěvky sponzorů/partnerů (Hamé, OZP)

Klub českých turistů je jedním z nejstarších českých spolků, který nepřetržitě působí od roku 1888. V jeho začátcích působily takové osobnosti jako Vojta Náprstek či Jiří Guth – Jarkovský. Od roku 1889 klub vytváří a udržuje turistické značené trasy, jejichž systém a stav nám závidí celá Evropa. V posledních letech klub udržuje také značení cyklotras, tras pro turistiku na koni, lyžařských běžeckých tras a tras pro vozíčkáře. Celková délka udržovaných značených tras již přesáhla 80 tis. km, což je dvojnásobná délka rovníku. Kromě údržby turistického značení klub pečuje o řadu horských turistických chat, organizuje turistické akce pro veřejnost a vydává časopis TURISTA nebo Obrazový atlas turistických cílů. Klub má zastoupení ve všech krajích ČR a v řadě měst a obcí.

Vstupem do řad 33.000 členů Klubu českých turistů nejen podpoříte českou turistiku a cestovní ruch, ale získáte možnost trávit volný čas v přírodě s partou turistů, odreagovat se od všedních starostí a udělat tak hodně dobrého pro své zdraví a dobrou náladu. Více podrobností o Klubu českých turistů je na webu www.kct.cz.

tisková zpráva KČT, 30. září 2014
kontakt – sekretariát KČT: tel. 736 754 001, marouskova@kct.cz
 

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy