Jste zde

Domů

Kalendář turistických akcí 2015

Kalendář turistických akcí KČT 2015
foto archiv KČT

Praha, 31. prosince 2014: Klub českých turistů vydal celostátní Kalendář turistických akcí na rok 2015.

„Klub českých turistů připravil pro všechny 992 turistické akce, které obsahuje nově vydaný Kalendář turistických akcí 2015. Nejvíce akcí proběhne již tradičně 1. ledna, kdy jsme pro Vás připravili 60 novoročních spíše setkání, než pochodů, tak neváhejte a zúčastněte se. Na setkání  se těší členové z řad turistů a pořadatelé,“ řekl Ing. Mojmír Nováček, generální sekretář Klubu českých turistů.

V období kolem Nového roku a svátků Tří králů se konají na 50 místech u nás akce „Novoroční čtyřlístek“ Na těchto akcích se plní čtyři novoroční dobré skutky:

  1. Jdi na Nový rok na výlet – překonej svou pohodlnost a udělej něco pro sebe.
  2. Pozvi někoho ze svého okolí – udělej radost někomu ze svých bližních tím, že jej vezmeš s sebou.
  3. Poznej kus přírody – projdi maličký kousek vlasti a poznej ho vlastními smysly.
  4. Přispěj potřebným – částkou do 20 Kč a výše přispěješ na konto, vyhlášené KČT na podporu aktivit pro zdravotně handicapované spoluobčany. Získané prostředky budou využity na vyznačení turistické trasy pro vozíčkáře.

Mezi největší významné akce Klubu českých turistů patří již 62. ročník pochodu „Za posledním puchýřem 2015“, což je také zakončení nikdy nekončící turistické sezóny. Akce se můžete zúčastnit od 12. do 15. listopadu 2015 na Znojemsku. Ve čtvrtek je příjezd, v pátek prozkoumáte okolí Vranovské přehrady, malebné Moravsko-Krumlovsko, Pálavu i s okolními pamětihodnostmi a také Dolní Rakousko na autobusových zájezdech. Sobotní pěší putování Vás provede hlavně Národním parkem Podyjí a blízkým znojemským okolím. V neděli potom před rozjezdem k domovům si můžete prohlédnout samotné Znojmo. (www.puchyr2015.cz)

Další akce, která určitě stojí za zmínku je „3. ročník Festivalu amatérských turistických filmů a elektronických fotografií“, který se uskuteční od 10. do 12. dubna 2015 ve Velkém kině ve Zlíně. Účelem festivalu je propagace organizované turistiky Klubem českých turistů. Festival bude přehlídkou vybraných amatérských filmů a fotografií pořízených členy KČT s tématickým zaměřením na děj ze života Klubu. Program festivalu je uspořádán tak, aby byl zároveň součástí inspiračního jarního zahájení turistické sezóny roku 2015. (podrobnosti)

Další zajímavou akcí je „XIV. Český zimní sraz turistů v Telči“, který se uskuteční ve dnech 12. -15. února 2015. Záštitu nám dal hejtman kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek a patronem bude starosta města Telče Roman Fabeš. Pro účastníky jsou upravené stopy v oblasti Javořice a zakončením celé akce bude papučový bál. Pokud splníte podmínky OTO Jihlavsko, tak obdržíte jindřichohradeckou Zlatou růži. (www.kcttelc.cz)

Určitě stojí za zmínku velké Evropské setkání turistů „EURORANDO 2016“, tentokrát bude tématem: Energie – a to všechny druhy energie (dobrá, špatná, stará, nová, využití či úspory energie atd.). Zahájení této celoevropské akce bude na pomezí Česko – Slovensko – Polsko v Hrčavě v neděli 27. 9. 2015. Závěrečný týden se bude konat 10. – 17. září 2016 ve švédském Skane. Tuto akci pořádá Evropská asociace turistických klubů (EWV) za účasti prezidentky Lis Nielsen z Dánska. Je velmi důležité, aby všichni turisté, kteří se pochodů od září 2015, až do září 2016 v rámci Euroranda zúčastní, měli pocit, že jsou součástí celoevropské akce. Pro účastníky budou uspořádány soutěže o nejlepší pochody a nápady. (www.kct.cz/cms/turisticka-akce?xid=9546)

„Vystup na svůj vrchol“ je dlouhodobá, celoklubová a celoplošná na celém území ČR. Klade si za cíl uspořádat, co největší počet akcí, které prokážou jednotu Klubu, dlouhodobě přinese vznik novým akcím, otevře novou dlouhodobou soutěž v KČT a pomůže vybrat významný příspěvek od turistů, Na 300 akcích vystoupají turisté na vrchol ve svém okolí, získají na něm razítko do soutěže a přispějí částkou 10 Kč, která pomůže ke stavbě nové Bezručovy chaty na Lysé hoře. V roce 2014 jsme vybrali po těchto desetikorunách celkem 100 tisíc korun. (podrobnosti)

Klub českých turistů je jedním z nejstarších českých spolků, který nepřetržitě působí od roku 1888. V jeho začátcích působily takové osobnosti jako Vojta Náprstek či Jiří Guth – Jarkovský. Od roku 1889 klub vytváří a udržuje turistické značené trasy, jejichž systém a stav nám závidí celá Evropa. V posledních letech klub udržuje také značení cyklotras, tras pro turistiku na koni, lyžařských běžeckých tras a tras pro vozíčkáře. Celková délka udržovaných značených tras již přesáhla 80 tis. km, což je dvojnásobná délka rovníku. Kromě údržby turistického značení klub pečuje o řadu horských turistických chat, organizuje turistické akce pro veřejnost a vydává časopis TURISTA nebo Obrazový atlas turistických cílů. Klub má zastoupení ve všech krajích ČR a v řadě měst a obcí.

Vstupem do řad 33.000 členů Klubu českých turistů nejen podpoříte českou turistiku a cestovní ruch, ale získáte možnost trávit volný čas v přírodě s partou turistů, odreagovat se od všedních starostí a udělat tak hodně dobrého pro své zdraví a dobrou náladu. Více podrobností o Klubu českých turistů je na webu u www.kct.cz

Tisková zpráva KČT 31. prosince 2014
kontakt – sekretariát KČT: tel. 736 754 001, marouskova@kct.cz

Obrázek uživatele admin

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy